Kross Test Tour

40 rowerów z najnowszej kolekcji 2017 oddanych do twardych terenowych testów.

IMG_6328
fot. Marek Lis http://www.kross.pl

Jadąc na Kross Test Tour w niedzielny poranek nastawialiśmy się na spore zainteresowanie wśród mieszkańców grodu Kraka oraz duże grono testerów, które dokładnie sprawdzi każdy model spośród rowerów dostępnych z listy. W połączeniu z zamówioną na „górze” (W dwóch niezależnych źródłach) pogodą miało to dać pozytywną mieszankę pracy i przyjemności, bo jak inaczej określić jazdę na rowerze?

 

        ___

Rób tylko to, co kochasz, bo tylko to możesz robić najlepiej.

IMG_6333
fot. Marek Lis http://www.kross.pl

Nie myliliśmy się. Od samego rana w rejonach miasteczka testowego, zlokalizowanego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”, kręciła się pokaźna grupa ludzi. Każdy niecierpliwił się, by w końcu położyć nogi na pedałach i odlecieć w rowerowe szaleństwo.

Jedni obierali kurs do pięknego o tej porze roku lasku Wolskiego, by tam wśród sztywnych podjazdów i fikuśnych zjazdów odnaleźć w Kross’ach swojego kompana. Każdemu staraliśmy się zapewnić najlepsze warunki do wykorzystania w pełni swoich możliwości i umiejętności. Naszym zadaniem było pomóc tym, którzy są dopiero na początku swojej przygody z rowerem górskim oraz zasiać ziarno pasji wśród najmłodszego pokolenia. Sądząc po wrażeniach. Udało nam się w 100%!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dla tych którzy zdecydowanie lepiej czują się na asfalcie, przygotowaliśmy mały peleton, który objeżdzał przygotowane wcześniej lokalne pętelki i podjazdy, których oczywiście nie mogło zabraknąć, by sprawdzić sztywność i działanie napędu w testowanych modelach.

Z resztą, któż nie lubi się wspinać?

dav
Na szczycie podjazdu pod Buków fot. Tomar

Większość z testujących zwracała uwagę na lekkość rowerów oraz ich atrakcyjny wygląd. Każdy z naszych rozmówco-przejażdżkowiczów wsiadał na rower z szerokim uśmiechem. Podobało się!

Wspólnie przemierzaliśmy pobliskie okolice wzdłuż i wszerz. Od nowiutkich asfaltów przez żwir, piasek i ubitą ziemię, kończąc na ulubionej kostce brukowej. Ktoś z naszej grupy pokusił się nawet o rozbudowany komentarz walorów jezdnych oraz komfortu modelu Vento 9.0

-„Fajnie, bardzo fajnie”.

IMG_6342
fot. Marek Lis http://www.kross.pl

Zainteresowanie szosowymi modelami firmy Kross było zdecydowanie mniejsze niż modelami górskimi. Tym lepiej, bo można było wybierać wśród modeli i wersji szosowego Vento.

Wszystkie prezentowane modele rowerów szosowych prezentowały się bardzo dobrze. Detale takie jak malowanie oraz kompozycje kolorystyczne są sprawą mocno indywidualną, toteż ocenę pozostawiamy każdemu osobiście. Nam nowa kolekcja się podobała. Obserwujemy jak z roku na rok, Kross robi krok w dobrą stronę dizajnu. Czy nowa kolekcja zaspokoi wysokie oczekiwania rowerowych zapaleńców? Czas pokaże.

IMG_6373.JPG

Jak było na Kross Test Tour? Było fajnie. Komandosi do zadań specjalnych (ups miałem na myśli ekipę Kross’a,) wykonała kawał ciężkiej pracy, która bazując na opiniach uczestników, została doceniona i wywołała  uśmiech na niejednej twarzy.

Autor tekstu: Kamil Herchel, korekta: Izabela Musiał

Zdjęcia: Marek Lis http://www.kross.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s